Totes Gebirge – Mrtvé hory na sněžnicích

Totes Gebirge – Mrtvé hory na sněžnicích

Termín: 6 – 7. ledna 2024, dvoudenní, Sobota – Neděle, odjezd v pátek odpoledne.

Dvoudenní pohodová sněžnicová túra v alpské oblasti Mrtvých hor – Totes Gebirge, pohoří nacházející se v Rakousku v severní části spolkové země Štýrsko a na jižním okraji Horního Rakouska. Tvoří je největší vápencová náhorní pláň ve Východních Alpách. Projdeme se v okolí Steirersee, Schwarzensee, vrcholu Rosskogel, Großes Tragl a Lawinenstein. Nemáte sněžnice? Nevadí vše Vám půjčím. Naučím Vás správně a účelně využít výhody sněžnic v zimní turistice v různorodém terénu. Vyzkoušíte si chůzi na mírných i prudkých svazích, přímo do kopce i z kopce, traverz svahem, pohyb se sněžnicemi ve volném terénu. Chůzi na sněžnicích zvládne každý. Seznámím vás s používáním lavinového setu, který je nedílnou součástí výstroje každého účastníka horské zimní túry,
pak cvičnou lavinovou akci pomocí lavinového setu vyzkoušíte v praxi.

Náročnost 2

Cena 2350,- za osobu / vlastní sněžnice 2050,- / a zahrnuje:

Služby certifikovaného mezinárodního horského průvodce, informační a mapové podklady, základy používání lavinového vybavením, půjčení sněžnic a hůlek, min. 4 a max. 8 účastníků, informace o dopravě minibusem s nástupem v Trhových Svinech a v Českých Budějovicích.

Náklady nezahrnuté v ceně:

Lanovka, Skibus: 10 – 40 eur

Ubytování: ve společném ubytování v apartmánu, cena cca 600,- Kč/osoba/ noc, možnost využití bazénu a sauny v ceně.

Strava: po celý den na túře vlastní, ubytování – apartmán s možností vaření

Povinné vybavení: lavinový vyhledávač, sněhová lopata a lavinová sonda, možné zapůjčení 500,-/ víkend. Jeden do dvojice.

Případná společná doprava dle počtu účastníků od 590,- – 1090,-/ osobu

Přihlaste se